gion

اخبار و رویداد مسابقات ورزشی

 ورزش محلات بستری مناسب برای استعدادیابی ورزش قهرمانی

ورزش محلات بستری مناسب برای استعدادیابی ورزش قهرمانی

نویسنده: Anonym/چهارشنبه, 10 تیر,1394/دسته ها: اخبار, مسابقات ورزشی

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ورزش محلات تاکنون آنچنان که باید و شاید در آذربایجان غربی مورد توجه واقع نشده است و برگزاری نخستین دوره المپیاد ورزش محلات در منطقه یک ارومیه که با عنوان گرامیداشت 175 غواص شهید مزین شده است ، گامی مهم است که می تواند تا حدودی توجهات را به امر معطوف کند و نقایص موجود در این عرصه را بهبود بخشد.


ورزش مدارس و ورزش محلات ارتباطی بسیار نزدیک و مستقیم با هم دارند به طوری که دانش آموزان پس از تعطیل شدن ساعت های درسی ، در کوچه و پس کوچه ها مشغول فعالیت در رشته های ورزشی مورد علاقه خود می شوند.

آموزش و پرورش متولی ورزش مدارس است ولی در بخش حمایت از ورزش محلات شهرداری ها و ادارات کل ورزش و جوانان نقش مهم و حیاتی بر عهده دارند.

اگر تمهیداتی در راستای سازمان دهی به ورزش محلات انجام شود ، یا هیاتی به نام هیات ورزش محلات تشکیل شود می توان امیدوار بود که این رویداد مهم ورزشی که بنیان و اساس آن به صورت خودجوش از کوچه پس کوچه های محلات سرچشمه می گیرد ، به بستری مناسب برای کشف استعدادها تبدیل شود.

ورزش محلات نوعی سرمایه گذاری برای آینده است
محمد حضرت پور شهردار ارومیه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: امروزه ورزش و برگزاری مسابقات ورزشی یکی از نیازهای اساسی قشر جوان و نوجوان جامعه است که به طور قابل توجهی موجب کاهش بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی می شود.

وی اظهار کرد: مدیریت شهری خود را موظف به برگزاری مسابقات محلات می داند و با برگزاری آن کمک حال خوبی برای ادارات کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش شده است.

حضرت پور ادامه داد: شهرداری ارومیه ایجاد بستری مناسب برای ایجاد تفریحات سالم در راستای رفع دغدغه پدرها و مادرها را وظیفه خود می داند و در این مسیر فعالیت می کند.

وی افزود: توجه به نیازهای تفریحی قشر جوان جامعه ، سرمایه گذاری در امور ورزشی نوعی سرمایه گذاری برای آینده است چرا که داشتن جامعه ای سالم به تربیت انسانهایی با نشاط و شاد نیاز دارد.

اوقات فراغت فرزندان باید جدی گرفته شود
شهردار منطقه یک ارومیه نیز در خصوص برگزاری نخستین دوره ورزش محلات به خبرنگار ایرنا گفت: غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در ایام تابستان که امروزه به یکی از دغدغه های مهم والدین تبدیل شده ، از مهمترین اهداف مسوولان شهری است.

وحید عباسی اظهار کرد: امسال برای نخستین بار شهرداری منطقه یک ارومیه اقدام به برگزاری اولین دوره مسابقات المپیاد ورزشی محلات در ارومیه کرده است.

شهردار منطقه یک ارومیه گفت: با توجه به استقبال گسترده ای که از رقابت های فوتسال محلات صورت گرفته است تصمیم داریم از سال آینده این رقابت ها را در سایر رشته های ورزشی نیز برگزار کنیم.

وی گفت: خوشبختانه این رقابت با شور و هیجان و نظم قابل قبولی در حال برگزاری است و خانواده ها استقبال بسیار خوبی این مسابقات داشته اند.

با تیم های متخلف و بازیکنان خاطی مسابقات محلات برخورد می شود
مسوول کمیته اجرایی مسابقات محلات گفت: کمیته برگزاری این رقابت ها به شدت پیگیر قضایا و شائبه هایی در مورد حضور بازیکنان صغر سنی در تیم هاست.

علی برادران فرد اظهار کرد: در صورتی که حضور بازیکنان صغر سن در تیم ها محرز شود ، کمیته انضباطی مسابقات به شدت با تیم متخلف برخورد می کند و هیچ گونه ملایمتی با این تیم ها و بازیکنان نخواهد شد.

وی گفت: مربیان تیم ها تا نیم ساعت پس از پایان بازی فرصت دارند که اعتراضات خود را به کمیته انضباطی گزارش کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

برادران ادامه داد: شش داور فوتسال قضاوت این دوره از مسابقات را بر عهده دارند و با وارد شدن به دیدارهای حذفی یک هشتم ، یک چهارم ، نیمه نهایی و نهایی قوانین فوتسال به صورت کاملا جدی اجرا می شود تا هیچ گونه اجحافی در مورد تیم ها انجام نشود.

برادران افزود: در پایان این رقابتها نفرات ، تیم ها و مربیان برتر مشخص و علاوه بر تجلیل برای تشکیل تیم های منتخب و اعزام به مسابقات استانی و کشوری سازماندهی می شوند. 

نظم و انضباط خاصی در مسابقات محلات حاکم است

مسوول روابط عمومی شهرداری منطقه یک ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نظم دهی به حضور 600 دانش آموز زیر 14 سال در یک مسابقه کار بسیار سخت و دشواری بوده و نیازمند برنامه ریزی دقیق و اصولی است.

فرشید ظفری گفت: مشارکت و همکاری خانواده ها ، بازیکنان و کادر فنی تیم ها با مسوولان برگزاری شهرداری منطقه یک ارومیه بسیار خوب است و این امر باعث شده مسابقات روال طبیعی خود را طی کند.

وی به راه اندازی سایت تخصصی این مسابقات اشاره کرد و گفت: برای اولین بار سایت تخصصی یک رویداد مربوط به حوزه های مختلف شهرداری راه اندازی شده است و تمامی اخبار و رویدادهای آن پوشش داده می شود.

برگزاری مستمر مسابقات محلات را از مسوولان خواستاریم
مربی تیم های فدک 1 و 2 ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیار خوشحالیم که امسال برای نخستین بار شاهد اجرای مسابقات محلات هستیم چرا که این امر اقدامی بسیار ارزشمند برای دوستداران و علاقه مندان ورزش محسوب می شود.

محمدمیثم مصائبی اظهار کرد: اصول کار در مسابقات محلات پیگیری پس از پایان آن است تا با شناسایی نخبه های ورزشی در راستای تربیت و آموزش ورزش حرفه ای آنها قدم برداشته شود.

وی ادامه داد: سطح کیفی و کمی مسابقات محلات در حد بسیار خوبی در حال برگزاری بوده و سعی بر آن است که تمامی موارد اخلاقی و فنی در آن رعایت شود.

مصائبی گفت: کوچه پس کوچه های ارومیه پر از استعداد و نخبه های فوتبالی است که نیازمند حمایت و توجه هستند.


مسابقات محلات در غنی سازی اوقات فراغت فرزندان نقش موثری دارد

مادر یکی از ورزشکاران حاضر در مسابقات فوتسال محلات نیز به خبرنگار ایرنا گفت: پرکردن اوقات فراغت فرزندم به خصوص در ایام تابستان یکی از مهمترین دغدغه هایی است که من نیز همانند سایر والدین با آن مواجه هستم.

طاهره حسینعلی زاده اظهار کرد: ورزش مدارس به هیچ وجه پاسخگوی نیاز دانش آموزان نیست و ورزش محلات اگر ادامه دار باشد می تواند بستری مناسب برای کشف استعدادهای کودکانمان باشد.

وی افزود: مسوولان برگزاری مسابقات محلات که امسال برای نخستین بار شاهد اجرای آن هستیم تلاش بسیار زیادی برای جلب رضایت شرکت کنندگان دارند و جا دارد از زحمات آنها قدردانی شود.

توجه به رده های پایه پشتوانه سازی برای آینده است
پدر یکی از ورزشکاران حاضر در مسابقات محلات شهرداری منطقه یک ارومیه نیز به خبرنگار ایرنا گفت: شهر ارومیه بیش از 50 سال سابقه فوتبالی دارد ولی بی توجهی به این رشته باعث شده تا این رشته ورزشی پرطرفدار در این شهر مظلوم واقع شود.

یعقوب نیکخواه گفت: فرزند من دروازه بان یکی از این تیم های محلی است و استعداد بسیار خوبی دارد ولی به دلیل عدم حمایت مسوولان ذیربط در هیچ یک از تیم های ارومیه ای بازی نمی کند و هم اکنون عضو تیم نونهالان گسترش فولاد تبریز است.

وی ادامه داد: برنامه ریزی شهرداری برای برگزاری مسابقات محلات در تمامی طول سال انگیزه ای مضاعف بین ورزشکاران ایجاد می کند تا همواره خود را برای حضور در مسابقات آماده و سرحال نگه دارند.

به گزارش ایرنا ، مسابقات المپیاد محلات منطقه یک ارومیه با حضور 600 نونهال و نوجوان از یکم تیرماه در سالن بهزیستی آغاز شده است.

مرحله مقدماتی این مسابقات به مدت سه روز با انجام 48 بازی برگزار شد و در نهایت 16 تیم به مرحله حذفی راه یافتند.

دیدارهای حذفی این مسابقات با حضور 16 تیم از روز پنجشنبه گذشته آغاز شده تا چهار تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شود.

این مسابقات در دو رشته فوتسال و والیبال انجام می شود که طی آن رقابتهای فوتسال با عنوان جام رمضان در رده سنی زیر 14 سال برگزار و تا روز هشتم تیر ادامه دارد.

مسابقات والیبال محلات نیز با نام جام آزادگان بعد از پایان مسابقات فوتسال آغاز می شود.

اولین دوره این مسابقات با عنوان گرامیداشت 175 غواص شهید در حال برگزاری است

تعداد نمایش ها (904)/نظرات (0)

کلمات کلیدی:

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

آمار بازدید
دی ان ان